Technológia gravírovania

Slovo “gravírovanie” označuje umeleckú techniku ​​vyrývania reliéfov do tvrdých materiálov ako je kov, drevo či kameň, za účelom vytvorenia ozdobných ornamentov či obrazov. Prevažne sa jedná o metódu rytia do povrchu materiálu, v našom prípade ide ale o tzv. podpovrchové, vnútorné gravírovanie. Motív či obraz je teda vyrytý dovnútra materiálu, ale jeho povrch zostáva úplne nedotknutý.

Ako je to možné? Dovoľuje to najnovšia a najmodernejšia laserová technológia, ktorú máme k dispozícii! Pri samotnom gravírovaní laserový lúč preniká do vnútra predmetu z prvotriedneho optického skla a vytvára v ňom mikroskopické body, z ktorých vzniká celkový motív či obrazec. Je to práve sila laseru, ktorá dokáže skoncentrovať nepredstaviteľné množstvo energie do jediného, presne zameraného bodu, vďaka ktorej dochádza v tomto mieste k viditeľnej premene molekulárnej štruktúry skla. 3D portrét v kryštáli sa skladá z tisícov takýchto mikroskopických bodov s premenenou štruktúrou.

Technológia laserového gravírovania fotografií si získala popularitu vďaka svojej schopnosti preniesť obrázky našich najbližších či najvzácnejších okamihov v živote do pevného materiálu, ktorý vzdoruje času a skaze, a uchovať tak naše spomienky navždy. Vďaka vysokej presnosti najmodernejších laserových gravírovacích zariadení a dostupnosti skla najlepšej kvality dnes môžeme do kryštálov gravírovať prakticky čokoľvek:

  • 3D fotografie, 3D model,
  • 2D fotografie, 2D obrázok,
  • logo,
  • text,

alebo akúkoľvek kombináciu týchto prvkov (napríklad svadobnú fotografiu s menami novomanželov, logo firmy s ocenením pre najlepšieho zamestnanca, atď ….)

Ako ale získať 3D obrázok?     

Zašlite nám Vašu obľúbenú fotografiu (zo svadby, promócie, oslavy, z pláže, s deťmi či rodičmi, s kamarátmi alebo so svojím zvieracím miláčikom) v digitálnom formáte (JPG, BMP), ktorú prevedieme z 2D do 3D a následne vygravírujeme do Vami vybraného kryštálu, aby Vám robila radosť navždy!

 

Ako postupovať?